Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ Akademisyeni’nden Büyük Başarı

Tarih: 04/03/2016

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Çin Dili Edebiyatı Bölüm Koordinatörü Dylan Djavit’e, Fransa Eğitim Bakanlığı tarafından, DELF, DALF ve TCF sınavlarını başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar her seviyede değerlendirme yetkisi verildi.


 


Konuyla ilgili yapılan açıklamada, Fransızca’nın, dünyada 250 milyondan fazla kişi tarafından konuşulduğu, KKTC’de de birçok devlet okulu ve özel okulda Fransızca eğitimi verildiği belirtildi. Tüm bunlara ek olarak KKTC’de Fransızca konuşulan ülkelerden gelen binlerce üniversite öğrencisinin eğitim gördüğü ve Fransızca eğitimi noktasında bugüne kadar Fransa onaylı eğitimcinin olmadığı ifade edildi.


 


GAÜ Öğretim Üyesi Dylan Djavit, özgeçmişinin Fransız Eğitim Bakanlığı tarafından uygun bulunmasının ardından, tüm bu sınavları değerlendirme yetkisine sahip olabilmesi için gerekli eğitimlere katılmaya hak kazanarak, eğitimler ve sonunda yapılan değerlendirme sonucunda DELF, DALF and TCF sınavlarını başlangıç seviyesinden en üst seviyeye kadar her seviyede değerlendirme yetkisi aldı. Djavit aynı zamanda, KKTC’de tüm bu sınavları başlangıç seviyesinden en yüksek seviyeye kadar (A1,A2,B1,B2,C1,C2) değerlendirme yetkisi ve sertifikasyonuna sahip tek kişi olduğu belirtilen açıklamada, bu sınavlar sonucunda başarılı olabilen her yaştan katılımcının, yurt içinde ve yurt dışında eğitim ve iş hayatında çok çeşitli avantajlar elde edebileceği ifade edildi.


 


GAÜ Çin Dili Edebiyatı Bölüm Koordinatörü Dylan Djavit’in  dört yıldır GAÜ bünyesinde Çince, Fransızca ve İspanyolca dersleri verdiği ve  Çin Dili Edebiyatı Bölüm Koordinatörlüğü görevini yürüttüğü bildirildi. Ayrıca, Djavit’in Kıbrıslı Türk kökenli Fransız vatandaşı olduğu ve  15 yılı aşkın süredir çeşitli ülkelerde dil eğitimi verdiği vurgulandı.